Na co zwracać uwagę przy zakupie sukienki
Modne spódnice i sukienki to podstawa każdej kobiecej szafy. Wszak są to takie elementy ubioru, które niemal zawsze dodają kobiecości i seksapilu. Nie dziwi zatem fakt, iż statystyczna przedstawicielka płci pięknej posiada w swojej kolekcji co najmniej kilka sztuk takiej odzieży. W skład kobiecej garderoby wchodzą różnorodne modele i fasony – sukienki obcisłe i dopasowane, sukienki
przeznaczone na różne okazje (na przykład codzienne, do pracy lub wieczorowe) czy luźne sukienki zakładane na plażę. Jedno jest pewne: kobiety kochają sukienki. I co więcej – uwielbiają je kupować. Częstym widokiem w sklepach odzieżowych są panie, które przystają przy działach z sukienkami i próbują wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Jednak zakup tej części garderoby nie jest zadaniem prostym. Dlaczego? Otóż kobieca sukienka musi być idealna – charakteryzująca się odpowiednim rozmiarem, dobrze skrojona, dopasowana do figury i dobra jakościowo. Tylko wtedy będzie doskonała. Zatem na co należy zwracać uwagę przy jej zakupie? Oto kilka podstawowych wskazówek.
Fason
Idealna sukienka (bez względu na to, czy jest ona codzienna, biurowa czy też wieczorowa) powinna charakteryzować się odpowiednim fasonem, dostosowanym do kobiecej figury. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na jej krój i dopasować go do konkretnego typu budowy. Jak tego dokonać? Otóż w pierwszej kolejności należy określić indywidualny typ budowy.
Panie o budowie klepsydry (charakteryzującej się szerokimi biodrami, dużym wcięciem w talii i stosunkowo obfitym biustem) powinny wybierać sukienki, które podkreślą biust i wyeksponują wcięcie. Idealne modele sukienek to takie, które posiadają dopasowaną górę i lekko rozkloszowany dół. Taki fason podkreśli atuty i pozwoli ukryć zbyt obfite biodra.
Kobiety posiadające figurę w kształcie gruszki (czyli obfite biodra i wąskie ramiona) najkorzystniej prezentują się w modelach równoważących proporcje sylwetki. Zatem najbardziej odpowiednie modele dla tak zbudowanych pań to takie, które posiadają ozdobne ramiona i spódnice w kształcie litery A.
Przedstawicielki płci pięknej o figurze jabłka (charakteryzującej się obfitymi kształtami w górnej części ciała oraz dosyć drobnymi biodrami i nogami) powinny decydować się na sukienki z dekoltami w kształcie szpicu, kopertowymi wiązaniami i opadającymi luźno ramionami. Przy takiej budowie najlepiej wyglądają dosyć luźne sukienki, które nadają sylwetce lekkości.
Natomiast panie filigranowe, o delikatnej i kruchej budowie tuby (z wąskimi ramionami i biodrami oraz płaskimi pośladkami) mogą zdecydować się na niemal każdy model. W tym przypadku sprawdzą się zarówno sukienki obcisłe,
jak i te bardziej szerokie – najważniejsze jest to, aby wykreować wcięcie w talii i podkreślić drobny biust.
Krój
Decydując się na zakup konkretnej sukienki warto sprawdzić, czy jest ona odpowiednio skrojona. Tutaj należy zwrócić uwagę na następujące elementy:
– dekolt, który nie może być zbyt luźny (powinien przylegać na linii mostka oraz w górnej części klatki piersiowej),
– ramiona (zakończenie ramiączka lub miejsce wszycia rękawa powinno kończyć się z linią ramienia),
– pacha (wykrój zlokalizowany w okolicy pachy nie może być zbyt duży – niedopuszczalne jest wystawanie stanika),
– biust (piersi nie mogą być ściśnięte, a cały kontur biustu powinien być ładnie zaakcentowany i wyeksponowany),
– talia, która jest najbardziej newralgicznym miejscem sukienki (powinna być dopasowana w idealny sposób – i to bez względu na to, czy jest standardowa czy też nieco podwyższona),
– biodra (sukienki obcisłe nie powinny opinać bioder w sposób przesadny, a jedynie ładnie podkreślić ich kontur).
Kwestią indywidualną jest długość sukienki – w tym przypadku należy zwracać uwagę na konkretny model, przeznaczenie oraz wygląd własnych nóg.
Wymiary
Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, iż kupując sukienkę należy kierować się konkretnym rozmiarem. Nic bardziej mylnego. Otóż nie jest tajemnicą, iż rozmiar nierówny rozmiarowi, a wiele sklepów stosuje bardzo zróżnicowaną rozmiarówkę. Nie do rzadkości należy sytuacja, w której kobieta posiada sukienki zarówno w rozmiarze 38, 42, jak i nawet 44. Zatem kupując daną sukienkę nie należy kierować się podanym rozmiarem. Najrozsądniej jest odzież przymierzyć, a jeżeli nie ma takiej możliwości (na przykład w sklepie internetowym), to podstawą zakupu powinny być wymiary.
Jakość
Jednym z podstawowych kryteriów przy zakupie sukienki powinna być jej jakość, która zagwarantuje użytkowanie przez dłuższy okres czasu. Tutaj należy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał – powinien być dobrej jakości. Równie ważna jest podszewka, bez której sukienka nie będzie się dobrze układać (wyjątkiem jest kreacja typowo domowa lub plażowa). Podszewka sukienki powinna być lekka (najlepiej z bawełny i wiskozy) oraz odpowiednio wszyta (nie może się marszczyć).
Przy zakupie sukienki nie wolno zapominać o zwróceniu uwagi na pozostałe detale – takie jak szwy i obszycia czy zamek. Poprucia, przetarcia czy nierówno wszyty zamek powinny zniechęcić do zakupu. Masz butik odzieżowy i szukasz hurtowni, w której kupisz piękne sukienki w dobrych cenach? Mamy rozwiązanie dla Ciebie! Hurtownia sukienek damskich Factoryprice.eu jest miejscem, w którym znajdziesz wszystko, czego szukasz. Zarejestruj się i sprawdź sam!
Zakup idealnej sukienki nie jest zadaniem łatwym. W niektórych przypadkach (zwłaszcza przy nietypowej budowie) konieczna jest interwencja krawcowej. Jednak zwracanie uwagę na wyżej wymienione elementy znacznie ułatwi zakupy. A dobrze dobrana sukienka podkreśli wszystkie atuty kobiecej urody.